לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מכללת אוהלו- דף ראשי
היחידה להכשרת מורות לחינוך הממ'ד
היחידה להוראת המדעים והסביבה
הסבת אקדמאים להוראה
בית הספר ללימודי המשך והשתלמויות
מכינה קדם - אקדמית
בית הספר להכשרת מדריכים בספורט
הכשרת מורים לגיל הרך
הכשרת מורים לבית ספר יסודי
הכשרת מורים לחינוך מיוחד [גילאי 6 -21]
תואר ראשון בחינוך גופני
תואר שני [M.Ed.] בארגון וניהול מערכות חינוך

מכללת אוהלו - תואר אקדמי ראשון B.ed ותעודת הוראה

הלימודים במכללה הינם לימודים אקדמיים, בסופם מוענקים לבוגרים תואר ראשון B.ed. וגם תעודת הוראה! רבים מבוגרינו ממשיכים ללמוד לתארים מתקדמים בכל האוניברסיטאות בארץ, וזאת בזכות רמת הלימודים הגבוהה, תוכניות הלימוד העשירות ואיכות ההוראה, שצברה לה מוניטין בקרב קהילות ההוראה, והקהילה האקדמית בישראל. כמו כן, מתהדרת מכללת אוהלו בקצרין באחוז הגבוה של בוגריה המשולבים כעובדים במערכות החינוך השונות בארץ.
תואר ראשון B.ed. ותעודת הוראה לגיל הרך - הכשרת גננות ומורים לכיתות א'- ב'*
מסלול הגיל הרך מכשיר מחנכים לילדים בטווח הגילאים לידה ועד גיל 8 בשני נתיבים מרכזיים:
- נתיב הגן – הכשרה להוראה בטווח הגילאים לידה עד 6.
- נתיב הגן + כיתות א'- ב' – הכשרה להוראה בטווח הגילאים לידה עד 8 [הרחבת הסמכה, אותה ניתן לעשות בשנים ג' – ד']
התפיסה של צוות ההוראה מכוונת לגישה הוליסטית לילדים, מתוך הכרה שקיימת התפתחות לא אחידה של הילדים. ילדים בני גיל אחד שונים בהתפתחותם הקוגניטיבית, הרגשית, החברתית, הפיזית והמוטורית. מכאן נובע הצורך בהכשרה בכל תחומי ההתפתחות ובהקניית מיומנויות, התואמות רבגוניות בילדים.
פיתוח והכשרת הסטודנט/ית מתמקדים בפיתוח הכשרים והמיומנויות, בהתאמה לצרכי הגן ובפיתוח כשרי הוראה, תוך התנסות בעבודה מעשית במסגרות חינוכיות כמו גני ילדים פעוטונים ומעונות.
לימודי התמחות ראשיים במסלול:
• תנועה וצליל – התמחות בלעדית ומבוקשת
• יהדות
• מדעי הטבע
תואר ראשון B.ed. ותעודת הוראה לבי'ס יסודי - כיתות א' - ו'
במהלך לימודיהם, פרחי ההוראה במסלול, יתנסו ויתמחו בתוכניות הלימודים של משרד החינוך, בלמידה מעמיקה של תחומי דעת עפ'י בחירתם, מתוך ההתמחויות המוצעות במסלול. עם תום לימודיהם מוענק לבוגרים תואר ראשון B.Ed. ותעודת הוראה לביה'ס היסודי. בתקופה זו, בה קיים מחסור גדול במורים לבית הספר היסודי, הפך המסלול למבוקש ביותר ע'י מערכת החינוך וסטודנטים המסיימים את לימודיהם במסלול נקלטים במערכת החינוך הממלכתית והממלכתית דתית ברחבי המדינה בהיקפים מרשימים.
לימודי התמחות ראשיים במסלול:
•אנגלית
•יהדות
•מדעים
תואר ראשון B.ed. ותעודת הוראה לחטיבת הביניים במרכז לחינוך אקולוגי - המסלול הירוק
ייחודו של המסלול הירוק הוא בשילוב עדכני של הוראת המדעים ברמה אקדמית, תוך מתן דגש ביולוגי-אקולוגי-חינוכי וקידום השמירה על הסביבה למעננו ולמען הדורות הבאים השאיפה היא למשוך את הטובים להוראה של המדעים והסביבה- מטרתנו היא להקים דור של מחנכים שיקנו לתלמידיהם ידע בתחום המדעים וערכים של אהבת הארץ, יחד עם גישה ביקורתית ועם יכולת למעורבות בנושאי איכות חיים ושמירת הסביבה.
ללומדים במסלול מוצעות התמחויות ייחודיות:
• גינון כאמצעי חינוכי וטיפולי
• פרמקלצ'ר
• אמנות סביבתית
• מדריך למדעים בחינוך הבלתי פורמאלי
תואר ראשון B.ed. ותעודת הוראה בחינוך גופני - כיתות א- יב'
במכללת אוהלו בקצרין קיים מסלול ייחדוי בצפון ללימודי החינוך הגופני. החינוך הגופני כשמו כן הוא: שילוב בין הקניית ערכים חינוכיים לבין הקניית כישורים גופניים. הוא כולל בתוכו עקרונות חשובים ביותר כמו: ריתמוס, שליטה, וויסות, אסתטיקה, התמדה, חיברות, שיתוף פעולה והתגברות על קשיים ומכשולים, ובכך הוא תומך ביכולתו של האדם ליישם עקרונות אלו ולהחיל אותם גם על תחומי חיים נוספים. תלמידי המסלול לחינוך גופני במכללת אוהלו, רוכשים ידע זה בעזרת מורים מצוינים, רמה מקצועית גבוהה, מתקנים מתקדמים, סביבה ידידותית ותנאים מעולים.
לימודי התמחות ראשיים במסלול:
• חינוך גופני למבוגרים
• חינוך לספורט ימי
• חינוך לנופש פעיל בטבע
• חינוך לקידום הבריאות
תואר ראשון B.ed. ותעודת הוראה בחוג לחינוך מיוחד לגילאי 6 - 21
תוכנית הלימודים בחוג לחינוך מיוחד במכללת אוהלו, הינה התוכנית העדכנית והמתקדמת ביותר המותאמת למתווה החדש של המל'ג ומשרד החינוך. התכנית החדשה מבוססת על מודל ניסויי, שפותח במכללת אוהלו בשנים האחרונות וזכה להצלחה.

ההתמחות בחינוך מיוחד מיועדת להכשרת מחנכות ומחנכים שיידעו לחנך ולטפח ילדים בעלי צרכים מיוחדים ששולבו ע'י מערכת החינוך עם אוכלוסיית הילדים הרגילים ולאפשר להם, בתהליך ההוראה והחינוך, למצוא את דרכם למימוש מלוא היכולת הטמונה בהם. המסיימים חוג זה, יוכלו לעבוד במוסדות החינוך המיוחד לגילאי 6 - 21, במרכזי למידה ובמרכזים טיפוליים, בבתי ספר משלבים ובכיתות משלבות וכן ובכיתות חינוך מיוחד בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים.
היחידה להכשרת מורות לחינוך הממ'ד
מסלול חמ'ד הוא מסלול המזמין בנות דתיות ומסורתיות ללמוד במכללת אוהלו שבקצרין. הבנות לומדות עם כל הסטודנטים במסלולים הרגילים של המכללה: גיל-רך, מורים, מדעים וסביבה, חינוך-מיוחד, חינוך גופני, אנגלית ועוד, ושעות אחדות בשבוע הן לומדות כקבוצה ייחודית מקצועות קודש - באווירה, ברמה ובסגנון המתאימים להן כבוגרות מוסדות החינוך הדתיים וכשומרות אורח חיים דתי. השעורים ניתנים על-ידי מורים ומורות יראי-שמים מתוך אהבת הקודש.
הסטודנטיות בחמ'ד גם מקבלות התמחות ביהדות – שתאפשר להן בהמשך ללמד מקצועות יהדות או/ו להשתלב במוסדות החינוך הדתיים, וגם מועצמות ומתקדמות מבחינה רוחנית ותורנית.
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו


מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS