לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת תל אביב - עמוד ראשי
לימודי משפטים תואר ראשון
משפטים תואר שני
הפקולטה לניהול
הפקולטה למדעי החברה
הפקולטה למדעים מדויקים
בית הספר לחינוך
החוג להיסטוריה כללית
מכינה אוניברסיטאית
החוג לאמנות התיאטרון
תואר שני במינהל עסקים

אוניברסיטת תל אביב - הפקולטה להנדסה

הפקולטה להנדסה על שם איבי ואלדר פליישמן קיימת ופועלת כיחידה עצמאית מאז שנת הלימודים תשל'ב [1971] הפקולטה מכשירה את תלמידיה, בתחומי הטכנולוגיה בכלל והטכנולוגיה העילית בפרט, להשתלבות בחיי הכלכלה והתעשייה של מדינת ישראל ומקנה להם כלים לפתיחות ולגמישות מקצועית. תלמידי התואר הראשון בפקולטה, מקבלים הכנה ממצה ויסודית בתחומים המהווים את התשתית להנדסה המודרנית בכלל ולצרכיה המיוחדים של ישראל בפרט. הלימודים לתארים מתקדמים בפקולטה, לתואר שני ולתואר שלישי, מתמקדים בהעמקת הידע של בוגרי תואר ראשון ומאפשרים להם התמחות בתחומי המחקר הבסיסי והיישומי. הפקולטה שוכנת בבנייני וולפסון, בחלק הדרום-מזרחי של קריית האוניברסיטה, רחוב קלאוזנר, רמת אביב, תל-אביב.
הפקולטה להנדסה מורכבת משני בתי ספר [הנדסת חשמל והנדסה מכנית] ושתי מחלקות עצמאיות [הנדסת תעשייה והנדסה ביו רפואית].
- בית ספר להנדסת חשמל:
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מיועדים להכשיר את הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיות ה?High-Tech של שנות ה- 2000. ייחודה של הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הוא בכך שהיא מכילה מספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה יכול להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים.
המאפיין את הלימודים במסגרת אקדמית הוא שימת דגש על הבסיס התיאורטי-מדעי של מקצועות הלימוד. בגישה זו מוקנים לבוגר הכלים להתמודד עם כל טכנולוגיה עכשווית ועתידית. כמו כן מסוגלים הבוגרים להשתלב בלימודים לתארים מתקדמים ובמחקר בתחומי ההנדסה השונים וכן במדעים מדויקים - מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים.
- בית ספר להנדסה מכנית:
תפקידו וייעודו של המהנדס המכני נמצאים בתהליך מתמיד של התחדשות. הכשרתו של המהנדס המכני מאפשרת לו לעסוק במגוון רחב של תפקידים בנושאים הכוללים: מחקר ופיתוח, תכנון, ייצור, ניהול הנדסי ואחזקה. ההכשרה הבסיסית שמקנים הלימודים במגמה להנדסה מכנית מאפשר לבוגרים לעסוק בקשת רחבה של תחומים, כגון: הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסת אניות ואוקינוגרפיה, הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסת חומרים, הנדסת סביבה, הנדסת מכטרוניקה ורובוטיקה, זיווד אלקטרוני, הנדסת מחשבים והנדסה ביו-רפואית, בנוסף לתחומים הקלאסיים של המהנדס המכני.
- הנדסת תעשייה:
הנדסת תעשייה עוסקת בתכנון ותפעול מערכות של תעשייה ושירותים. מהנדס התעשייה משתמש בידע במתמטיקה, במדעי הטבע, במדעי ההנדסה, במחשבים ומערכות מידע, במדעי החברה ובניהול, על מנת לתת פתרון הנדסי לבעיות תכנון ותפעול של מערכות מורכבות.
הנדסת תעשייה שונה ממקצועות הנדסה אחרים בכך שהיא עוסקת לא רק בהתנהגותן של מערכות פיזיקליות אלא גם באנשים הפועלים בתוך מערכות התעשייה והשירותים. לכן על מהנדס התעשייה להיות בעל ידע רחב הן בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה והן בתחומי מדעי החברה והניהול.
- הנדסה ביו-רפואית:
ההנדסה הביו-רפואית בארץ ובעולם התפתחה בעשור האחרון בקצב מהיר כתוצאה ממדיניות מודרנית של העברת משאבים רבים לבריאות, לרווחה ולשיפור איכות חיי האוכלוסייה. המחקר הביו-הנדסי והתשתית שהוקמה עבורו ב- 20 השנים האחרונות בישראל, ובמדינות המתועשות הביא את התחום לבגרות מדעית ותעשייתית, ומאפשרים מעבר רציף מהתשתית הטכנולוגית המתקדמת של המאה ה- 20 לתעשיית ההי-טק הביו-רפואית של המאה ה- 21. התפתחות תשתיות התקשורת, טכנולוגיות המחשוב והטיפול במידע תורמות גם הן לקידום ההנדסה הביו-רפואית. יחסי חולה-רופא הולכים ומשתנים: החולה מודע יותר לאינפורמציה ביולוגית-רפואית וחלק ממערכת הטיפול הרפואי עוברת לביתו של החולה. התפתחויות אלו הגדילו את המודעות לגורמי המחלות השונות וכתוצאה מכך גדלה הנטייה לעבור מרפואה טיפולית לרפואה מונעת. השינויים הללו מגדילים בהתמדה את דרישות השוק למוצרי אבחון, מניעה, טיפול ותמיכה בחיים, הן לשימוש ביתי והן לבתי חולים ומרפאות. מסיבה זו צופים מעצבי מדיניות התעסוקה בארה'ב גידול של כ- 50% במספרם של העוסקים בכל ענפי התעשייה הקשורה בבריאות האדם. לכן, הולכת וגדלה הדרישה למהנדסים ביו-רפואיים בארץ, והתכנית לתואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית באה לענות על כך.
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS