לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת תל אביב - עמוד ראשי
לימודי משפטים תואר ראשון
משפטים תואר שני
הפקולטה לניהול
הפקולטה למדעי החברה
הפקולטה למדעים מדויקים
בית הספר לחינוך
הפקולטה להנדסה
מכינה אוניברסיטאית
החוג לאמנות התיאטרון
תואר שני במינהל עסקים

אוניברסיטת תל-אביב - החוג להיסטוריה כללית

ההיסטוריה חידשה פניה בעשרות השנים האחרונות. שינויים חברתיים, תרבותיים וטכנולוגיים עיצבו מחדש את עולמנו – והמחקר ההיסטורי פנה לדרכים חדשות, למחקר החברה האנושית על כל היבטיה. מינים וקדושים, נשים וגברים, קבצנים ובעלי הון, זיכרונות וחלומות, הספר והדפוס – כולם הפכו נושאים למחקר. זה המקום להתוודע אליהם.
החוג מתמקד בתולדותיה תרבות המערב באזורי התהוותה ותחומי התפשטותה החל מן העת העתיקה – תולדות יוון ורומא – דרך ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת ועד לשלהי המאה העשרים. הדגש בתוכנית הלימודים הוא על ההיסטוריה של אירופה המרכזית והמערבית, אך בעת החדשה מתרחבת היריעה ונלמדות תולדות רוסיה ואירופה המזרחית, ארצות הברית ואמריקה הלטינית.
מסלולי הלימוד:
תואר ראשון
מסלול דו-חוגי: היסטוריה וחוג לימודים נוסף
מסלול חד-חוגי: מיקוד הלימודים בהיסטוריה כללית החל משנת הלימודים השנייה.
תואר שני
בתואר השני מוצעים שני מסלולי לימודים: מסלול מחקרי שבו נכתבת עבודת גמר, ומסלול עיוני שאינו כולל עבודת גמר. בפני התלמידים פתוח מבחר מגמות התמחות: העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת, אירופה בעת החדישה, אמריקה הלטינית, ארצות הברית, היסטוריה צבאית ודיפלומטית.
תואר שלישי
לימודים לתואר דוקטור בפילוסופיה במסגרת בית-הספר להיסטוריה
מבנה תוכנית הלימודים:
תואר ראשון
• קורסי שו'ת [שיעור ותרגיל] מציעים מבוא לסוגיות המרכזיות לכל תקופה, באמצעות קריאת מקורות ראשוניים, ניתוח תעודות, והיכרות עם הגישות החדשות במחקר ההיסטורי.
• שיעורי הבחירה מציגים נושאי חתך רחבים בסוגיות מרכזיות, כגון תולדות הנצרות, היסטוריה בראי הקולנוע, קולוניאליזם ואימפריאליזם, המצאת הדפוס ותולדות הספר, היסטוריה של נשים, תרבות עממית, היסטוריה וזכרון.
• הסמינרים מציעים עבודה אינטנסיבית ומעמיקה בקבוצת לימוד על סוגיה היסטורית על סמך מבחר מסמכים ראשוניים. בשנים האחרונות הוצעו למשל סמינרים על המצאת ההיסטוריה ביוון העתיקה, על דמות האדם בימי הביניים, על סחר העבדים האטלנטי, על סיפורי חיים של מנושלים באמריקה הלטינית, על לאומיות ועל לידת הגוף המודרני.
• שיעורי מערך לימודי ההיסטוריה מוצעים במסגרת שיתוף פעולה בין שלושת חוגי ההיסטוריה באוניברסיטה [היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל והיסטוריה של המזרח התיכון ואפיקה]. הם עוסקים בסוגיה היסטורית מרכזית מתוך נקודות מבט שונות ומשלימות.
• שפה זרה שנייה היא חיונית לעיסוק בהיסטוריה של תרבויות העבר.
תואר שני
בתואר השני נבנית לתלמידים תוכנית לימודים המשקפת את תחומי התעניינותם. היא כוללת סמינרים מתוך מגמת הלימוד בה הם מתמחים, סמינרים מחוץ למגמה וסמינר מחוגי ההיסטוריה בפקולטה למדעי הרוח. בנוסף לכך רוכשים התלמידים שפה זרה נוספת בהתאם לתחום התמחותם.

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS