לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
סדנאות איור - ציור - רישום - קומיקס
החומר - ציור מדמיון - טקסט
המצלמה והפרזנטציה
עיצוב פנים - בניית אופניים - פורצלן - בובנאות - שריפות מיוחדות
סדנאות שיווקיות - מכירה - רעיוניות - חדשניות
סדנאות אוכל
תרפיה באומנות - רישום אורבני - סיורי אדריכלות - יסודות
תחריט - פיסול מחומרים שונים - הדפס

בצלאל - סדנאות אמנות

אמנות עכשווית


קורס זה יציע סקירה של עבודות מרכזיות מהרבע האחרון של המאה ה-20 ועד היום, עם התמקדות באמנות המוצגת בעשור האחרון. נעסוק בעבודות של אמנים מזירת האמנות העולמית והמקומית, במדיומים אשר נוצרו, כמו גם בהלך הרוח התרבותי ובתפיסות העכשוויות המעסיקות את עולם האמנות.


קהל יעד: מורים לאמנות ביחוד במסגרת בתי הספר התיכוניים.


מרצים: יעל רכטר


רקע: במהלך שני העשורים האחרונים של המאה ה-20 ועד לימינו האמנות שינתה את פניה.
הכלים והטכנולוגיה המתקדמת והמתפתחת בכל עת הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם האמנות.
מצלמת הוידאו הפכה להיות נגישה וזולה לשימוש, הצילום הפך לדיגיטלי, האינטרנט הפך לפלטפורמה לתקשורת גלובלית ומכשירי הטלפון הניידים הפכו לעמדות שידור
שינויים אלו אפשרו את כינונם של תחומים חדשים באמנות, אשר משפיעים על שפת הוידאו ארט, הניו מדיה, הפרפורמנס, אמנות המיצג והמדיומים 'המסורתיים': ציור, פיסול וצילום.


מטרת הקורס: לפתח הכרות מעמיקה עם תחומי האמנות העכשוויים והאמנים המובילים בהם, מהרבע האחרון של המאה ה-20, תוך התמקדות באמנות המוצגת בעשור האחרון.


נושאים ותכנים: וידאו ארט, פיסול עכשווי ואינסטליישן ]מיצב], ייצוגי גוף, פרפורמנס ואונות בשיתוף קהל, צילום, מדיה וניו מדיה ציבורית.


ארגון יוצר אמנות יוצרת ארגון


האמנות היא שפה סימבולית המספקת צוהר ייחודי אל ההוויה שלנו. 
באמצעות רכישת שפת האמנות תתווספנה למשתתפים נקודות מבט חדשות ולא מוכרות, המובילות לתובנות באשר למציאות הארגונית. העיסוק בביטוי האמנותי שזור במושגי יסוד בעבודה ארגונית כגון: כוח, שליטה, סמכות וגבולות.


קהל יעד: הקורס מיועד לבעלי תפקיד בארגונים המעוניינים להעמיק בהיבטים השונים של ההשתייכות לארגון, באמצעות ערוצי התבוננות אסתטיים וחברתיים היוצרים מערכת משמעויות חדשה למציאות הארגונית. אין צורך בידע ובניסיון קודם באמנות. 


רקע:הקורס הינו פרי שיתוף פעולה בין הדס קידר ושלי זוסמן. הדס קידר: אמנית ואוצרת של הגלריה העירונית לאמנות בני נוער 'נוזהא' ביפו, בוגרת תואר ראשון מהמחלקה לאמנות בצלאל ותואר שני מאוניברסיטת מידלסקס. מרצה לאמנות באקדמיות ובמכללות ויוזמת תערוכות ואירועים הנוגעים לאפשרויות השתלבותה של אמנות במרחב הציבורי.
שלי זוסמן: בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית, יועצת ארגונית, מנהלת משאבי אנוש ומרצה בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב. מובילה ומנחה את 'מרחב ההוראה' לפיתוח הוראת אמנות ועיצוב בבצלאל.


מטרת הקורס: הקורס מאפשר מרחב ליצירה ושיח לכלל האנשים המשתייכים לארגון, המעוניינים להעשיר את חומרי היצירה שלהם ולפעול בעולם המכיל את מרכיבי הסביבה הארגונית והחברתית בה אנו פועלים


נושאים ותכנים: הקורס יתנהל כסדנא פעילה המאפשרת התנסות מעשית בטכניקות שונות:


צילום, טקסט, וידיאו, פיסול, תוצרי ההתנסויות יהוו מצע לדיון ולשיח במושגים ובחומרים בשדה הארגוני.


רישום עיוור


ברישום עיוור הצייר מתבונן על האובייקט המצויר ומתנתק מהתוצאה, הוא חווה מהלך עם עצמו שבו העין מעבירה את מה שהיא רוצה ליד הרושמת, כמו פעולה מכאנית של מחשב ומדפסת.


קהל היעד: פתוח לקהל הרחב, הסדנא מהווה חלק ממסלול התרפיה באמנות.


מרצים: שי אזולאי


מטרת הקורס: ליצור חוויה של ריכוז, נשימות ומדיטציה של תנועת העין ושיטוט איטי בעולם הקווים והצורות ללא דעה מוקדמת, ללא תוצאה וידע מוקדם בעשייה אמנותית בכלל וברישום בפרט.


נושאים ותכנים: רישום מהתבוננות פרטנית במראה, בעבודה בזוג וגם ב'כיסאות מוזיקליים' שבהם מחליפים מקומות בתוך הקבוצה ויוצרים פרופיל קבוצתי.

 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS