לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
סדנאות איור - ציור - רישום - קומיקס
סדנת אומנות
החומר - ציור מדמיון - טקסט
המצלמה ופרזנטציה
סדנאות שיווקיות - מכירה - רעיוניות - חדשניות
סדנאות אוכל
תרפיה באומנות - רישום אורבני - סיורי אדריכלות - יסודות
תחריט - פיסול מחומרים שונים - הדפס

בצלאל - מבוא לעיצוב פנים, בניית אופניים, פורצלן, בובנאות, סדנאת שריפות מיוחדות

מבוא לעיצוב פנים - לעובדי הוראה


הקורס ילמד מושגי יסוד בתחום עיצוב פנים וחלל. הקורס ילווה בפעילות מעשית כגון יצירת הדמיות, הן ממוחשבות והן באמצעים חומריים כגון דגם תלת מימדי או קולאז'ים אשר יתנו למשתתפים כלים להבעה עצמית באופן יצירתי וויזואלי לצד הבעת הרעיונות שלהם באופן מילולי. כמו כן נדאג לסייר בחללים לדוגמא ונלמד מהשטח על התחום. נסקור חללים המאופיינים כחללי מגורים, חללי לימוד, חללי עבודה, חללים מסחריים וציבוריים, חללים לאירועים ועוד.


קהל יעד: מאושר לגמול השתלמות לעובדי הוראה ולקהל הרחב.


מרצים: יעל טוני שוורץ


מטרת הקורס: הקניית מושגים בתחום עיצוב הפנים והחלל. פיתוח יכולת הבחינה של חללים מהפן המקצועי והיצירתי שלהם. קבלת כלים להבעה עצמית באופן יצירתי וויזואלי לצד הבעת רעיונות באופן מילולי.


נושאים ותכנים: פעילות מעשית- יצירת הדמיות ממחושבות וחומריות. סיורים בחללים אשר מהווים דוגמא לסוג החלל וייעודו, ולימוד מהשטח על חלל ועל עיצוב פנים.


איך בונים אופניים


תחביב, ספורט, טרנד חולף או תופעה הנוטעת שורשים? בימינו המשפט 'כמו לרכב על אופניים' כבר אינו טריוויאלי מאחר ומיד עולה השאלה 'איזה אופניים?'. הקורס יתמקד בפיתוח רעיונות ופרוייקטים אישיים של משתתפי הקורס במקביל ללימוד עקרונות של בניית דגמי עבודה. את הקורס מעביר מרק דונדה, בעל בית מלאכה לחרושת ברזל, שעוסק בין היתר בפיתוח וייצור של אופני משא 'cargo bike'. במהלך הקורס יתקיימו ביקורים בסדנאות ומפעלים רלוונטיים.


קהל יעד: חובבי האופניים באשר הם החולמים על עיצוב, בנייה, שיפור ואיבזור.


מרצים: מארק דונדה


רקע: נהוג לומר שהצורך הוא אבי כל המצאה, אך האם זמן פנוי ושעמום יכולים להיחשב כמניע ראוי? סקירה היסטורית - מהאופניים הראשונים של לאונרדו דה וינצ'י ועד אופני ההרים הראשונים של גארי פישר, מראה לנו שהתשובה היא כן.


מטרת הקורס: לימוד עקרונות והבנת התהליכים הבסיסיים לבניית אופניים. פיתוח רעיונות ופרויקטים אישיים.


נושאים ותכנים: סקירה של מגוון האופניים או ליתר דיוק רכבים מונעי כוח אדם, הכרת פתרונות ייעודיים לצרכים של מעטים ושיגעונות של יחידים שיוצרו בבתי מלאכה קטנים והפכו לאופנה שחדרה לתעשייה המסורתית, כגון:


recumbent 


fixie


cargo bike


הכרת כל סוגי האופניים: אופניים מתקפלים למיניהם, אופני ההרים והכביש והתפתחותם הטכנולוגית שהביאה אותם  לשיא הפופולאריות ולשיא במחיר שאפשר לדרוש על זוג גלגלים, הכרת הממציאים והיצרנים שפעלו ופועלים בעולם, מפגש עם יצרני custom made שפועלים בארץ וביקור בבית המלאכה שלהם.


בובנאות


'זה מה שקרה כשלקחתי בפעם הראשונה גוש חימר, בלי לדעת מה לעשות איתו: הנחתי עליו את הידיים, הרגשתי תנועה, חום, וכשהרמתי את הידיים היו שם פנים שהביטו עלי. זה היה הקסם הראשון. אחר כך, כשהבובה הייתה מוכנה, לבשתי אותה על כף ידי, הסתכלתי עליה במראה, ולפתע קרה קסם שני:היא רעדה והתמלאה חיים' [נלקח מתוך הספר 'חפץ לב- יסודות תיאטרון הבובות האמנותי'  מאת: מרית בן ישראל ורוני מוסנזון נלקן[.


קהל יעד: פתוח לקהל הרחב. הסדנא מהווה חלק ממסלול התרפיה באמנות.


רקע: הקורס עוסק בעולם הבובנאות והתיאטרון לאורך ההיסטוריה ועד היום. לימודים תיאורטיים ומעשיים.


מרצים: מוריה בן אבות


מטרת הקורס: להקנות למשתתפים בסיס תיאורטי ובעקר מעשי בתחום תיאטרון הבובות.


בניית בובות מחומרים שונים והפעלתן במטרה להפיח בהן חיים.


נושאים ותכנים: סקירה כללית של מקורות תיאטרון הבובות המסורתי והעכשווי, הכרות עם סוגי בובות שונים, התנסות ביסודות ההנפשה, הכנת בובת פה מספוג והתנסות בהפעלתה ובסנכרון עם הדיבור, הכנת בובת שולחן עם ראש מעיסת נייר וגוף מבד והתנסות בהפעלתה.


סודות הפורצלן


סודות הפורצלן נתגלו למערב רק בסוף במאה ה17. הפורצלן נחשב האציל שבחומר וממשיך לרתק בשל קלותו, שקיפותו ולובן גופו. בסדנא זו, המשלבת פרקטיקה עם לימוד תיאורטי, נלמד על מקורות הפורצלן, תכונותיו ויחודו.


קהל היעד: קרמיקאים מנוסים וחובבים בעלי ידע קודם בעבודת אבניים, לא למתחילים.


מטלות הקורס: פרויקט סיום אישי המיישם את כל החומר הנלמד.


רקע: הקורס מועבר על ידי רני גילת, אמן קרמי פעיל בעל תואר ראשון, BFA, באמנות, בוגר בצלאל במחלקה לעיצוב קראמי וזכוכית. תואר שני, MA, באמנות בין תחומית, אוניברסיטת תל אביב. מורה ומרצה לקדרות עם התמחות בעבודה עם פורצלן ושריפות מיוחדות. מציג את עבודותיו בגלריית 'רוח כדים', נחלת שבעה, ירושלים, ובגלריית 'שלוש שנים', נווה צדק, תל אביב.


מטרת הקורס: הכרה עמוקה עם חומר הפורצלן. אבניים ועבודות משטחים, הכרת כל סוגי השריפות המתאימות לפורצלן, תכונותיהם וייחודם, יישום שיטות עיטור של אנגובים, אנדרגלייז, מלחים וחריטות, הכרות עמוקה עם תנור הגז, המעצימה את לובן החומר, בשילוב של גלזורות ייחודיות לפורצלן בשריפה זו.


נושאים ותכנים: הרצאה – מהו פורצלן, דרך עשייתו, אמנים מובילים ועבודותיהם, סקירה של סוגי הפורצלן המצויים בארץ, התנסות ראשונית – עבודת אבניים עם סוגים שונים של פורצלן. הכנת Paper Clay מפורצלן, ערבוב ה – Paper Clay לתוך הפורצלן, התנסות על האבניים. טכניקות של עשייה על האבניים, צילינדרים, קערות, צד שני, דיקוק הכלי וחריטות, עבודות משטחים - בחירת חומר, הכנתו לעבודת משטחים, תנור גז - גלזורות - מצגת, הכנת פורצלן מאבקות - מחזור הפורצלן - צובענים בתוך הפורצלן, טעינת תנור גז ושריפה [יום מלא של 9 שעות] עבודה עצמית [אבנים או משטחים]+ הנחיה והדגמות, פרוייקט עצמי - הפרוייקט יקבע בתיאום בין הסטודנט למרצה לפי רמתו, חיפוי הכלי - גלזורות, הטענת תנור ושריפה [ יום מלא של 9 שעות], שיעור סיכום - תוצאות שריפה.


סדנת שריפות מיוחדות


 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS